Food Detective™ test potravinovej intolerancie

Novinka Tip
119,99 € 119,99 € / 1 ks
Skladom (> 5 ks)

Viete, ktoré potraviny Vám škodia?
Bývate nafúknutý po jedle? Netrávi Vám dobre?
Trpíte bolesťami hlavy bez zjavnej príčiny?
Ste unavený, slabý, malátny, máte zdravotné ťažkosti a lekári nevedia čo je s Vami?
Nedarí sa Vám schudnúť aj napriek veľkému úsiliu?
Aj Vy môžete mať intoleranciu na jedlo, ktoré denne konzumujete!
NECHAJTE SA OTESTOVAŤ!

FOOD DETECTIVE™  je jednoduchý test na zistenie potravinovej intolerancie s výsledkami do 3 dní. Všetko čo potrebujete k vykonaniu testu je odobratie pár kvapiek krvi z Vášho prsta a zaslanie do laboratória.

UPOZORNENIE ! Produkt je odberová súprava. Vzorka sa spracováva laboratórne.

Detailné informácie

Podrobný popis

Viete  ktoré potraviny Vám škodia?  Viete, že niektoré potraviny Vaše telo nevie spracovať a  dokonca môže byť na ne intolerantný? Aké sú symptómy potravinovej intolerancie ?

– celiakia, únava, migrény, akné, bolesť kĺbov, artritída, ekzémy, psoriáza, gastritída, hnačka, zápcha, plynatosť, nadúvanie, zápaly čriev nočné potenie, porucha spánku, depresia, úzkosť, poruchy pozornosti, hyperaktivita, bronchitída, astma, zápaly dutín, časté prechladnutia, zahlienenie, cystická fibróza,  opuchy,  zadržiavanie vody, priberanie na váhe a mnohé iné.

Ak máte niektorý z uvedených ťažkostí, môžete aj vy trpieť na potravinovú intoleranciu na jedlo, ktoré denne konzumujete! Ľudia postihnutí potravinovou intoleranciou netrpia zvyčajne len jedným z týchto príznakov.

Zistenie potravinovej intolerancie 

Na zistenie potravinovej intolerancie možno použiť metódu tzv. eliminačnej diéty, ktorá je však zdĺhavá a z hľadiska relevantných informácií neefektívna. Ide o spôsob, kedy si zapisujete všetky potraviny, ktoré v daný deň zjete a ako sa po tomto jedle cítite. Tým si sledujete zmeny v správaní organizmu a zo svojho jedálnička vylúčite potraviny, ktoré Vám istým spôsobom uškodili. Táto metóda má však množstvo nevýhod, jednou z nich je aj nemožnosť zistenia intolerancie na viac potravín naraz.

Do októbra 2018 bolo možné vytestovať potravinovú intoleranciu  doma – samodiagnostickým testom FOOD DETECTIVE, ktorý sa sa však profesionalizoval – t.j. už nebudete musieť lúštiť výsledok testu doma. V pohodlí domova si len odoberiete vzorku krvi, ktorú v špeciálnom, priloženom obale zašlete na určenú adresu. Tam sa Vám o jej spracovanie a vyhodnotenie postará odborný, vyškolený personál. V cene testu je vytestovanie vzorky a vyhodnotenie výsledkov v podobe reportu a obrázkový online sprievodca výsledkami.

Ak by ste sa radi otestovali na, ktoré potraviny Vaše telo reaguje, jednoducho si zakúpte  Test potravinovej intolerancie Food Detective™, ktorý Vám umožní z pár kvapiek Vašej krvi presne zistiť, pri akých potravinách reaguje vaše telo tvorbou IgG. Takto sa práca skráti o sledovanie reakcií tela a ušetríte sa ďalších nepríjemných príznakov intolerancie. Je to rýchly a  jednoduchý spôsob ako zistiť, či máte intoleranciu na určité potraviny.  Food Detective je ELISA IgG MACROARRAY test vyvinutý spoločnosťou Cambridge Nutritional Sciences.

Je to tak jednoduché, stačia tri kroky a dostanete jasnú odpoveď na Vaše otázky ohľadom potravín, ktoré má Vaše telo problém spracovať.

1. ZAKÚPTE SI TEST

Zakúpte si tento test.  Test obsahuje odbernú sadu, v ktorej nájdete všetko potrebné pre jednoduchý odber vzorky krvi. Nie je potrebné pred testom vyhýbať sa potravinám, pri ktorých máte podozrenie, že Vám môžu spôsobovať ťažkosti.

2. ODOBERTE VZORKU KRVI

Odoberte vzorku krvi z Vášho prsta. Presný návod na odobratie vzorky krvi si môžete pozrieť TU:  Návod na odobratie vzorky krvi a postup

3. ZAŠLITE VZORKU KRVI DO LABORATÓRIA

Umiestnite skúmavku s krvou dovnútra prepravnej skúmavky, nasaďte uzáver a napíšte svoje meno na štítok skúmavky. Skúmavku vložte do plastovej krabičky spolu s vyplnenými dokumentami (Žiadosť o vyšetrenie vzorky krvi a Súhlas so spracovaním osobných údajov  podľa z.122/2013Z.Z o ochrane osobných údajov a z.84/2014 Z.z.). Plastovú krabičku vložte do obálky (obálka je vhodná na zaslanie biologického materiálu) na adresu uvedenú na obálke.  Netreba sa obávať, že krvná vzorka stratí na hodnote ak sa bude zasielať do laboratória. Testujú sa IgG protilátky, ktoré nie sú termocitlivé.

4. VÝSLEDKY

Do 3 dní Vám príde podrobný report, pri akých potravinách reaguje Vaše telo tvorbou IgG protilátok. Môžete si zvoliť či chcete výsledky dostať poštou na adresu alebo E-mailom do Vašej E-mailovej schránky. Spolu s výsledkami obdržíte aj všeobecného Sprievodcu stravovaním pri intolerancii potravín. Vzor výsledku testovania si môžete pozrieť TU: Vzor reportu-výsledku testu Food Detective.

A TO JE VŠETKO. JE TO TAK JEDNODUCHÉ, VŠAK?

Zistenie, že trpíte neznášanlivosťou na niektoré potraviny, nie je koniec,  je to len začiatok, ako sa naučiť jesť inak. Zistíte, že odstránenie problémových potravín Vám umožní viesť omnoho plnohodnotnejší život, bez symptómov, ktoré často spôsobujú problémy a ochorenia dlhé roky.

V laboratóriu otestujú zo vzorky krvi reakciu Vášho tela na týchto 59 potravín:

Obilniny: pšenica, tvrdá pšenica, kukurica, ovos, ryža, raž, glutén (lepok)

Orechy & strukoviny: mandle, kešu, para orechy, vlašské orechy, arašídy, kakaové zrná, strukoviny (hrach, šošovica, fazuľa), sója

Mäso: hovädzie, kuracie, jahňacie, bravčové

Ryby: riečne ryby (losos, pstruh), kôrovce (krevety, garnáty, kraby, homáre, mušle) Tuniak, ryby s bielym mäsom (treska, treska škvrnitá, platesa)

Zelenina: brokolica, kapusta, mrkva, zeler, uhorka, pór, paprika (červená, zelená, žltá), zemiaky, paradajky

Ovocie: jablká, čierne ríbezle, grepfruity, melóny (ananásový melón, vodný melón), olivy, pomaranče, citróny, jahody

Iné: vajíčka (celé), kravské mlieko, cesnak, zázvor, hríby, čaj, kvasnice

Potravinová intolerancia je neznášanlivosť alebo precitlivenosť tráviacej sústavy vznikajúca pri príjme potravy. Táto neznášanlivosť vzniká v procese trávenia, kedy sa potraviny v tele rozkladajú na jednotlivé časti. Ak je však tráviaci trakt sústavne zaťažovaný nevhodnými potravinami, môže postupne viesť k syndrómu zvýšenej priepustnosti čreva. Tým sa do tela dostávajú látky, proti ktorým sa chce naša imunita brániť a vytvára protilátku typu IgG (Imunoglobulíny G). Tieto telom produkované protilátky začnú vytvárať s antigénom zhluky – imunokomplexy, ktoré sa usádzajú po celom tele a môžu spôsobovať  vážne zdravotné problémy.

Potravinová intolerancia nie je život ohrozujúca, avšak jej prejavy by sa nemali podceňovať. Ľudia, ktorí trpia potravinovou intoleranciou, sú často obmedzovaní v prirodzenom a normálnom priebehu života. Podľa posledných štatistík trpí intoleranciou viac ako 50% populácie bez toho, aby niečo tušili, pritom veľký počet ľudí trpí často viacerými symptómami potravinovej intolerancie. Prejavy potravinovej intolerancie nebývajú vždy správne identifikované. Ľudia často musia prekonávať pocity nafukovania a neustálu každodennú únavu. Príznaky sa často objavujú až po niekoľkých hodinách alebo dňoch, preto je ťažké zistiť, ktorá potravina je pôvodcom potravinovej intolerancie.

Príznaky

Potravinová intolerancia môže mať rôzne príznaky a môže ovplyvniť fungovanie takmer každého orgánu v našom tele. Najčastejším prejavom sú tráviace ťažkosti ako hnačka, zápcha, plynatosť alebo nafúknuté brucho. Rovnako časté sú i opuchy tváre a končatín, pretože ľudské telo v tomto stave zadržiava prebytok tekutín výsledkom čoho môže byť gastritída alebo bronchitída(zápaly sliznice žalúdka a priedušiek). Tento typ neznášanlivosti alebo precitlivenosti voči niektorým druhom potravín sa môže prejavovať aj vo forme ekzémov alebo akné, niekedy sa vyskytuje i pálenie, či svrbenie pokožky. Častým problémom ľudí je aj chronická únava, ktorú pripisujú vyčerpanosti z práce, či problémom so štítnou žľazou. Pritom práve potravinová intolerancia môže spôsobovať takýto typ problému. Rovnako je to i s nadváhou alebo naopak s veľmi nízkou hmotnosťou. Oba prípady môže mať na svedomí práve takáto neznášanlivosť voči niektorým potravinám, ktoré Vaše telo konzumuje. Keď Vaše telo netoleruje niektoré potraviny, oberáte sa o živiny, a bránite tak správnemu tráveniu a z toho  môžete aj priberať či chudnúť.  Intolerancia sa však môže prejaviť aj vo forme úzkostí, depresií, či prehnanej hyperaktivity.

Prejavy potravinovej intolerancie:

 • ekzémy, vyrážky a akné
 • bolesti hlavy, chronická únava, nespavosť, poruchy hyperaktivity a migrény
 • pocity úzkosti, ktoré môžu byť akútne alebo chronické
 • artritída a s ňou spojené ťažkosti
 • astma a astmatické záchvaty
 • poruchy a strata pozornosti zmyslových orgánov
 • pomočovanie, opuchy, bronchitída,
 • zápcha, hnačka,  gastritída a celiakia
 • človek môže upadať do depresívnych stavov
 • zápal črevného systému, poruchy vstrebávania látok a problémy s hmotnosťou
 • organizmus sa dostáva do nerovnovážneho stavu a môže prísť k poruchám premeny látok, čo vedie k znížení alebo k nárastu hmotnosti
 • cystická fibróza a fibromyalgia

Aký je rozdiel medzi ALERGIOU na potraviny a Potravinovou INTOLERANCIOU?

Potravinová intolerancia sa často zamieňa s pojmom alergia. Pri alergii ide však o okamžitú a často veľmi silnú reakciu imunitného systému, zatiaľ čo intoleranciu človek nepocíti ihneď. Škodí tak povediac nenápadne a dlhodobo, reakcie na rozdiel od alergie sú oneskorené a symptómy sa môžu dostaviť až o niekoľko hodín alebo dní. Hoci potravinová intolerancia nie je priamo život ohrozujúca, jej vplyv by sa nemal nikdy podceňovať, pretože sa často stáva, že osoby trpiace touto chorobou majú sťaženú schopnosť viesť normálny zdravý život.

Pri alergii sa imunitný systém prejaví okamžitou reakciou. Prejavmi alergie sú zvyčajne vyrážky, kýchanie, podráždenie pokožky, opuchy, nádcha, únava, hnačka a zvracanie, ktoré sa prejavia okamžite alebo v priebehu niekoľkých minút či hodín. Alergia sa vyskytuje približne u 2,5 % obyvateľstva. Pri konzumácií potravín, ktoré sú pre organizmus pôvodcom potravinovej alergie, telo začne produkovať protilátky a histamín na potlačenie alergénov. Prejavy potravinovej alergie sa môžu líšiť silou a závažnosťou, pričom v niektorých prípadoch až smrteľné. Potravinová intolerancia sa líši od alergie oneskorenými symptómami, ktoré sa môžu objaviť až za niekoľko dní. Prejavy nie sú až také silné a závažné, ale netreba ich podceňovať.

Alergia na potraviny je veľmi nebezpečný stav, z ktorého môže nastať až anafylaktický šok, ktorému človek môže dokonca podľahnúť. Ale je to tiež zriedkavý stav, pretože skutočnou alergiou na potraviny trpia tak 2% ľudí. Ak máte problémy, s najväčšou pravdepodobnosťou v tom väzí intolerancia potravín.

Začnite žiť život bez symptómov potravinovej intolerancie.

Čo obsahuje krabica Food Detective-odberná sada:

1x Návod na použitie

1x Žiadanka

1x Tampón na dezinfekciu

2 x Lanceta

2x Náplasť

1x Transportná skúmavka

1x Mikroskúmavka

1x Absorbačný tampón

1x Obálka pre zaslanie vzorky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: