VEDA.LAB test Streptococcus A 1ks

Výpredaj EXP. 04/2022
16,99 € –40 %
vzor obrazku
16,99 € –40 % 10,19 € 9,26 € bez DPH
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
24.5.2022
Možnosti doručenia

Samodiagnostický test na detekciu β-hemolytických streptokokových baktérií skupiny a pri infekcii hrdla.

Detailné informácie

Podrobný popis

Infekcia β-hemolytických streptokokov zo skupiny A (tiež známa ako Streptococcus pyogenes) je najčastejšou bakteriálnou príčinou akútnej faryngitídy a je tiež zodpovedná za niektoré kožné infekcie ako je impetigo a erysipel.

Po väčšine zápaly v hrdle sú spôsobené vírusovými infekciami, ktoré sa vyliečia samé osebe bez potreby antibiotickej liečby. Kým Strep A infekcie môžu niekedy odznieť v priebehu niekoľkých dní bez liečby, lekári predpisujú antibiotiká, aby zabránili súvisiacim komplikáciám, ktoré môžu byť závažné, ako napríklad reumatická horúčka, alebo akútna glomerulonefritída.

Test Streptococcus A je špecifický imunologický test na detekciu infekcie, spôsobenej streptokokovými baktériami skupiny A v hrdle. Pomáha rýchlo zistiť, či zápal v hrdle spôsobený baktériami Strep A alebo inými choroboplodnými zárodkami (zvyčajne vírusmi), vyžaduje liečbu antibiotikami.

 

INFORMÁCIE

Škatuľka obsahuje materiál potrebný na vykonanie testu:

– 1 utesnené hliníkové vrecko obsahujúce:

– 1 testovací prúžok a 1 vysúšadlo.

Ochranný obal otvárajte len vtedy, keď ste pripravený na vykonanie testu. Vysúšadlo sa musí zlikvidovať.

– 1 sterilný tampón

– 1 sterilná drevená špachtľa na pritlačenie jazyka

– 1 fľaška extrakčného roztoku 1 (modrý uzáver): 1 ml

– 1 fľaška extrakčného roztoku 2 (zelený uzáver): 1 ml

– 1 prázdna odsávacia trubička

– 1 penové pracovisko

– 1 návod na používanie

NÁVOD NA POUŽITIE

testovací postup vždy začína správnou prípravou.

1. Obsah škatuľky položte na čistý, suchý a rovný povrch (napr. tácka). Potom postupujte nasledovne:

2. Dôkladne si umyte ruky. Použite mydlo a teplú vodu.

3. Odsávaciu trubičku umiestnite do jednej drážky pracoviska z peny. (obrázok c.1)

– odoberanie vzorky výteru z hrdla

4. Odoberte vzorku z hrdla pomocou dodaného tampónu a drevenej špachtli na pritlačenie jazyka:

a/ Otvorte balenie obsahujúce špachtľu a položte ho vedľa seba.

b/ Otvorte balenie obsahujúce tampón a vyberte ho uchopením plastovej rukoväti. Nedotýkajte sa rukami absorpčného bavlneného hrotu tampónu. (obrázok c.2)

c/ Postavte sa pred zrkadlo, nakloňte hlavu dozadu a otvorte ústa čo najširšie. (obrázok c.3)

d/ Na odobranie vzorky jednou rukou pomocou drevenej špachtle zatlačte nadol jazyk a druhou rukou prejdite mäkkým bavlneným tampónom cez hltan, okolo mandlí a cez všetky sčervenené alebo zapálené oblasti (uvula, mäkké podnebie). (obrázok c.4)Samozrejme, môžete požiadať niekoho z vašich blízkych, aby vám pomohol s odoberaním vzorky.

– Vykonanie testu

Po odbere vzorky z hrdla vložte absorpčný bavlnený hrot tampónu do odsávacej trubičky umiestnenej na penovom pracovisku. (obrázok c.5)

6. Najprv otvorte modrú fľašku na kvapkadlo (iba odskrutkujte modrý uzáver a biely uzáver nechajte pevne uzatvorený) obsahujúcu extrakčného roztoku 1, odoberte 6 kvapiek do odsávacej trubičky a zatvorte fľašku. (obrázok c.6)

7. Potom otvorte fľašku so zeleným uzáverom (iba odskrutkujte zelený uzáver a biely uzáver nechajte pevne uzatvorený) extrakčného roztoku 2, odoberte 6 kvapiek do odsávacej trubičky a zatvorte fľašku. (obrázok c.7)

8. Držte tampón za plastovú rukoväť a dôkladne ho točte k stene trubičky (približne 10-krát), aby sa roztok premiešal. Ponechajte tampón vo vnútri trubičky na inkubáciu, minimálne 2 minúty a maximálne 5 minút. (obrázok č. 8).

9. Na konci inkubačnej doby vyberte trubičku z výrezu (tampón a tekutý extrakt sú stále vo vnútri trubičky) a pomocou palca a ukazováka zatlačte stenu trubičky, aby sa pritlačila špička bavlneného tampónu, tak aby sa zozbieralo čo najviac tekutiny (tlačte týmto spôsobom kým vyberáte tampón z trubičky). Tampón zlikvidujte v nádobe na odpad a položte trubičku s extraktom do jedného zárezu penového pracoviska. (obrázok č. 9).

10. Otvorte ochranný hliníkový obal, držte prúžok za modrý koniec a vložte ho do trubičky obsahujúcej extrakty. Nechajte ho vo vnútri trubičky po dobu 5 až 10 minút na dosiahnutie reakcie. (obrázok č. 10).

11. Po 5 až 10 minútach odčítajte výsledok. Nehodnoťte po viac ako 10 minútach.

VYHODNOTENIE VÝSLEDKU

1/ Pozitívny výsledok:

Na testovacom prúžku sa zobrazia dve (2) červené a fialové čiary. Intenzita farieb čiarok môže byť odlišná. Tento výsledok je pozitívny a znamená, že Strep A sa nachádza vo vzorke z hrdla a že by ste sa mali poradiť s lekárom.

2/ Negatívny výsledok:

V blízkosti modrého konca sa zobrazí iba jedna (1) červená čiara (kontrolná čiara) testovacieho prúžku. Tento výsledok je negatívny a znamená, že Strep A sa buď nenachádza vo vzorke z hrdla alebo vzorka nebola dostatočne koncentrovaná na to, aby bol zistený.

3/ Nepresvedčivý výsledok:

Ak nie je viditeľná červená čiara blízko modrého konca prúžka (kontrolná čiara), test nie je platný a mal by byť opakovaný s novou vzorkou z hrdla.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie