Liečba prírodným Quercetínom, ktorý vášmu telu pomôže

drprotect-radi-blog

O imunite sa v dnešnej dobre veľa hovorí, vzhľadom na prebiehajúce vírusové ochorenia a taktiež na veľmi veľký výskyt rôznych alergií u ľudí rôzneho veku a aj u detí. 

Rozšírenie alergických ochorení sa za posledné tri desaťročia rozšírilo do celého sveta. 

K tomuto problému môžu prispievať aj rôzne zmeny faktorov prostredia, v ktorom žijeme.

K prirodzeným alergickým problémom patria najmä respiračné, kožné a potravinové alergie. 

Imunitný systém pomerne citlivo reaguje na známe látky, ktoré sú po opätovnom kontakte s ľudským organizmom vnímané ako alergény.

V tomto príspevku si objasníme, akým spôsobom nám vie byť nápomocný v podpore zdravia Quercetín. 

Jeho uplatnenie sa využíva najmä pri prevencii a liečbe respiračno - alergických ochorení, potravinových alergií, zápalových reakcií, histamínovej intolerancii, bronchiálnej precitlivenosti, pľúcnych disfunkcií, astmy a taktiež pri odstraňovaní voľných radikálov a detoxe organizmu. 

Terapia rôznymi syntetickými látkami alebo liekmi môže u niektorých ľudí spôsobiť rôzne nepriaznivé vedľajšie účinky

Fytochemikálie (rastlinné látky a zlúčeniny), medzi ktoré patria napríklad flavonoidy, polysacharidy, laktóny, alkaloidy, diterpenoidy a glukozidy, sú prirodzene prítomné v mnohých rastlinných potravinách. 

Pozornosť týkajúca sa zlúčenín s antialergickým účinkom a protizápalovými vlastnosťami sa preto v súčasnosti sústreďuje na flavonoidy, najmä - už náš spomínaný Quercetín. 

Jeho protizápalové a antialergické vlastnosti boli preukázané pri liečbe respiračných a potravinových alergií.

Quercetín patrí k najčastejšie študovaným flavonoidom, ktorý je najrozšírenejší v rastlinnej potrave.

Významný podiel obsahu okrem niekoľkých druhov zeleniny má aj v cibuli a šalotke.  Cibuľa je tak kvalitatívne a kvantitatívne najdôležitejším zdrojom Quercetínu. 

Ale aj iná zelenina, vrátane brokolice, špargle, zelenej papriky, paradajok a červeného listového šalátu, by mohla byť skvelým zdrojom kvercetínu, najmä v lete.

Ovocie (jablká, ako aj bobuľové plodiny, ako sú jahody, červené maliny, čučoriedky, brusnice a čierne ríbezle), zelený čaj a víno by sa tiež mohli považovať za bohaté zdroje potravy s obsahom tohto prírodného flavonoidu.

DrProtect_logo_prezentacia_1_1rr

Prihláste sa a odoberajte rady Dr.Protecta a získajte zľavu 5% hneď teraz.

#formular#

Vzhľadom na prítomnosť väčšieho množstva antioxidantov, ako je Quercetín v jablkovej šupke,  možno šupky jabĺk považovať za látky s vyššou antioxidačnou kapacitou a tiež bioaktivitou.

Jeho rastlinný extrakt je hlavnou zložkou mnohých potenciálnych antialergických liekov, doplnkov a produktov obohatených o Quercetín, napríklad aj v špeciálne pripravených bielych a červených vínach.

Quercetín je tiež kľúčovou zložkou, ktorá môže predchádzať chorobám súvisiacim so životným štýlom.

Quercetínové extrakty sa v súčasnosti vo veľkej miere používajú ako výživové doplnky a liečivé zložky pri mnohých ochoreniach, ako je cukrovka spojená s obezitou a obehová dysfunkcia, vrátane zápalov, ako aj poruchy nálady.

Quercetín je známym aj vďaka svojim skvelým antioxidačným vlastnostiam, pretože jeho molekulárna štruktúra má schopnosť významne účinkovať pri odstraňovaní voľných radikálov a má vysokú antioxidačnú aktivitu.

Enzýmy Quercetínu sa vyznačujú reparačnými vlastnosťami a pôsobia ako obrana a pomoc pri oprave a rekonštrukcii poškodených bunkových membrán, ktoré utrpeli napríklad alergickým poškodením.

Je tiež známe, že flavonoly dokážu uvoľňovať z ľudského organizmu histamín.

Quercetín ovplyvňuje imunitu a zápaly v tele takým spôsobom, že pôsobí hlavne na leukocyty, enzýmy a membránové proteíny, ktoré sú často kľúčové pre bunkovú funkciu.

Quercetín dokonca obmedzuje rast niektorých malígnych buniek, čím dokazuje vo výskumoch značné protirakovinové účinky.

Alergické poruchy (kožné, potravinové a respiračné alergie) v priebehu posledných troch desaťročí celosvetovo rýchlo narastajú. 

Preto existuje dopyt po nových zdrojoch antialergických bioaktívnych zlúčenín. 

Pravidelná konzumácia Dr.Protect Quercetín + Bromelatin pomáha znižovať deštruktívne účinky oxidačných voľných radikálov vstupujúcich do tela v dôsledku vplyvov prostredia, najmä vďaka jeho jedinečnej štruktúre:

  • kombinácia bioflavonoidu s proteolytickým enzýmom pre zdravý imunitný systém
  • quercetin pomáha udržiavať fyziologické hladiny histamínu potrebné pre zdravý imunitný systém
  • Bromelain je proteolytický enzým nachádzajúci sa v ananásových stonkách, tiež podporuje zdravú funkciu imunitného systému
  • účinná formu zvýšenia obranyschopnosti organizmu

Výsledky štúdií dokazujú jedinečné postavenie Quercetínu v liečbe alergických porúch a možnosť využitia fytochemikálií ako je samotný Quercetín, na účinnú liečbu.

drprotect-odporuca-blog

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie