Huba Reishi je zázrakom prírody. 6 dôvodov, prečo je tak výnimočná

drprotect-radi-blog

Východná medicína využíva mnoho rôznych rastlín a húb. Nečudujeme sa však, že huba Reishi je u mnohých ľudí obzvlášť populárna. Má celý rad potenciálnych zdravotných výhod, vrátane posilnenia imunitného systému a boja proti rakovine. Jej bezpečnosť je však v poslednom čase naozaj často skloňovanou záležitosťou.

Čo je huba Reishi?

Huba Reishi, tiež známa ako Ganoderma lucidum a lingzhi, je huba, ktorá rastie na rôznych horúcich a vlhkých miestach v Ázii. 

Už dlhé stáročia je liečebnou prísadou vo východnej medicíne. V hube je niekoľko molekúl, vrátane triterpenoidov, polysacharidov a peptidoglykánov, ktoré sú zodpovedné za jej pozítivne zdravotné účinky. Aj keď samotnú hubu nie je možné jesť čerstvú, je bežné používaná v práškovej forme. Prinášame vám 6 pozitívnych účinkov huby Reishi. Prvé tri sú vedecky dokázané, no o tých ďalších troch doposiaľ neprebehol vedecký výskum. Objavte zázračné vlastnosti huby reishi aj vy na tomto odkaze. 

1. Posilňuje imunitný systém

Jedným z najdôležitejších účinkov huby Reishi je to, že posilňuje imunitný systém. Aj keď niektoré tvrdenia stále nie sú dokázané, štúdie preukázali, že Reishi môže ovplyvňovať gény v bielych krvinkách, ktoré sú dôležitou súčasťou imunitného systému. 

Tieto štúdie navyše zistili, že niektoré formy Reishi môžu meniť dráhy zápalu v bielych krvinkách. Výskum u pacientov s rakovinou ukázal, že niektoré z molekúl nachádzajúcich sa v hube môžu zvýšiť aktivitu bielych krviniek, ktoré následne bojujú proti infekciám a rakovine.

 Ďalšia štúdia zistila, že Reishi môže zvýšiť počet bielych krviniek (lymfocytov) u pacientov s kolorektálnym karcinómom. V jednej štúdii huba dokonca zlepšila funkciu lymfocytov, ktoré pomáhajú bojovať proti infekciám a rakovine. Iný výskum u zdravých dospelých osôb však po 4 týždňoch užívania extraktu z huby Reishi nepreukázal žiadne zlepšenie imunitného systému. Posilniť imunitu môžete aj s Dr.Protect doplnkami výživy. 

2. Má protirakovinové vlastnosti

Mnoho ľudí konzumuje túto hubu kvôli jej potenciálnym protirakovinovým vlastnostiam. V skutočnosti jedna štúdia, s viac ako 4 000 pacientmi, ktorí bojovali s rakovinou prsníka, zistila, že približne 59 % z nich konzumovalo huby Reishi. Niekoľko štúdií dokonca preukázalo, že užívanie huby viedlo k deštrukcii rakovinových buniek. Niektoré výskumy skúmali, či sú huby Reishi prospešné aj pri liečbe rakoviny prostaty. 

Zatiaľ čo jedna štúdia ukázala, že molekuly nájdené v tejto hube môžu u ľudí zvrátiť rakovinu prostaty, podrobnejšia štúdia tieto zistenia nepodporila. Vedci tvrdia, že Reishi by sa mala podávať v kombinácii s klasickou medicínskou liečbou.

3. Pomáha v boji proti únave a depresii

Najčastejšie sa zdôrazňujú účinky Reishi na imunitný systém, no má však aj ďalšie potenciálne výhody. Patrí sem aj znížená miera únavy a depresie. Jedna štúdia skúmala účinky huby u 132 ľudí s neurasténiou, stavom spojeným so závratmi, bolesťami hlavy a podráždenosťou. 

Vedci zistili, že únava sa u nich vo veľkej miere naozaj znížila. Po 8 týždňoch užívania doplnkov sa zlepšil aj ich pocit pohody a šťastia. Ďalšia štúdia preukázala, že po 4 týždňoch užívania prášku z huby Reishi sa zvýšila kvalita života aj u 48 pacientov s rakovinu prsníka.

DrProtect_logo_prezentacia_1_1rr

Prihláste sa a odoberajte rady Dr.Protecta a získajte zľavu 5% hneď teraz.

#formular#

4. Podporuje zdravé srdce

Jedna 12-týždňová štúdia s 26 ľuďmi ukázala, že huba Reishi zvyšuje „dobrý“ HDL cholesterol a znižuje triglyceridy. Iný výskum u zdravých dospelých osôb však nepreukázal zlepšenie týchto rizikových faktorov srdcových chorôb. Veľká analýza huby opäť nepreukázala priaznivé účinky na zdravie srdca. Vedci v nej zistili, že konzumácia húb Reishi po dobu 16 týždňov neupravila hladinu cholesterolu. Podporte zdravie vášho srdiečka zdravými doplnkami výživy od Dr.Protecta.

5. Znižuje hladinu cukru v krvi

Niektoré štúdie naznačili, že molekuly nachádzajúce sa v hube Reishi môžu znižovať hladinu cukru v krvi u zvierat. Niektoré predbežné výskumy na ľuďoch uvádzajú podobné výsledky. Iné výskumy však túto výhodu nepreukázali. Po vyhodnotení stoviek účastníkov vedci nezistili výhody huby pri znižovaní hladiny cukru v krvi.

6. Má antioxidačný účinok

Antioxidanty sú molekuly, ktoré môžu pomôcť zabrániť poškodeniu vašich buniek. Kvôli tejto dôležitej funkcii existuje obrovský záujem o potraviny a výživové doplnky, ktoré podporujú antioxidačné porcesy organizmu. Mnohí tvrdia, že huba Reishi je na tento účel ako stvorená. Štúdie však nepreukázali zmenu v hladinách dvoch dôležitých antioxidačných enzýmov v krvi.

Instantný kávovinový nápoj Dr.Protect s hubou Reishi podporuje trávenie, činnosť pečene, srdcovú činnosť a pôsobí tiež na zníženie váhy a reguláciu hladiny krvného cukru aj imunity. Nájdete ho na tomto odkaze. 

drprotect-odporuca-blog

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie