Chcete vedieť, aký je váš zdravotný stav? Zistite to už za pár minút v pohodlí domova

Súčasná doba je rýchla a kvôli každodennému zhonu si nedokážeme nájsť dostatok času na pozorovanie svojho zdravia. Výsledokom toho je, že ak na sebe spozorujeme zdravotný problém, tak ho väčšinou riešime až na poslednú chvíľu.

Druhým extrémom je, že pri každodennom zhone nemáme dostatok času na sebapozorovanie, to znamená, že často prehliadame zdravotné príznaky rôznych ochorení.

Ak chcete mať dokonalý prehľad o svojom zdravotnom stave, no nechce sa vám tráviť hodiny v čakárni u lekára, riešením môže byť pre vás domáce testovanie. Navyše v momentálnej situácii, kedy by sme sa kvôli koronavírusu mali navštevovať zdravotnícke zariadenia iba v núdzových prípadoch, je vítanou alternatívou.

Ešte pred pár rokmi boli domáce testy úplnou utópiou.

Ak sme chceli vedieť, či trpíme potravinovou intoleranciou alebo máme Helicobactera, museli sme sa dať otestovať v špecializovanej ambulancii.

Doba však ide dopredu a množstvo testov, ktoré sa doteraz dali vyhodnotiť iba v laboratóriách, si viete urobiť už aj sami v pohodlí domova. Vďaka domácim testom získate rýchle a zdravotnícky spoľahlivé odpovede na celú škálu dôležitých zdravotných otázok.

Výsledok testu máte väčšinou do niekoľkých minút, pričom všetko, čo potrebujete, sú poriadne umyté ruky, hodinky a rovný stôl.

Celý svet momentálne rieši nový vírus COVID-19 a snaží sa zabrániť jeho ďalšiemu šíreniu s pomocou rúšok, ochranných rukavíc a dezinfekcie. Dôležitým opatrením pre zabránenie šírenia je samozrejme aj testovanie.

Keďže vírus COVID-19 má pomerne dlhú inkubačnú dobu, človek vôbec nemusí vedieť, že je nakazený a vírus tak môže nevedome šíriť po svojom okolí.

Prioritou je preto otestovať čo najviac ľudí a následne izolovať nakazených a spomaliť šírenie. Doteraz sme sa na koronavírus mohli otestovať v štátnych zariadeniach. Tieto PCR testy zisťovali priamo prítomnosť vírusu v tele.

Test na COVID-19 sleduje výskyt protilátok IgM (imunoglobulín M) a IgG (imunoglobulín G) v organizme.

Výsledok budete poznať už do 10 minút.

Výsledok testu sa získava z krvi, krvného séra a krvnej plazmy. Stačí odobrať malé množstvo krvi z prsta. Lanceta na vpich do prsta je súčasťou balenia testu.

Vzorka krvi sa následne pomocou pipety prenesie na testovaciu kazetu. Úspešnosť výsledkov rýchlotestu je až 97.5 %. Predpokladom na získanie relevantných výsledkov testu je prítomnosť niektorých z klinických príznakov, kedy sa v tele začnú tvoriť protilátky.

Klinickými príznakmi koronavírusu sú zvýšená teplota, kašeľ a dýchavičnosť, preto ak na sebe pozorujete tieto príznaky, odporúčame vám otestovať sa. 

Ak vám test na COVID-19 vyjde ano pozitívny, odporúčame izolovať sa a nestretávať sa so zdravými ľuďmi. Kontaktujte vášho lekára a objednajte sa priamo na PCR test. Ak vám test vyjde negatívne, klinické príznaky boli spôsobené iným patogénom a teda COVID-19 sa u vás nevyskytol.

Odporúčame vám sa aj napriek tomu sledovať, keďže niekedy môže negatívny výsledok znamenať, že je človek ešte iba v inkubačnej dobe alebo sa uňho ešte nevyvinulo dostatočné množstvo protilátok. Domáce testy neslúžia ako náhrada lekárskej diagnózy.

Ich hlavným zmyslom je pomôcť vášmu lekárovi stanoviť vaše zdravotné riziká a ponúknuť včasné rozpoznanie dôležitých zdravotných problémov.

Rýchlotest na COVID-19 si môžete kúpiť TU.

Ak máte záujem o viac testov, odporúčame zvýhodnené 25ks balenie.

Untitled 1