Nakopnite si vašu imunitu s vitamínom C

 

drprotect-radi-blog

Nedostatok vitamínu C je spojený s častými nádchami a prechladnutiamu. Tie môžu viesť až k zápalu pľúc a ďalším respiračným ochorením, ktoré môžu ohroziť váš život. Ak bývate často chorý, vaše telo sa vám snaží naznačiť, že s fungovaním imunitného systému niečo nieje v poriadku.

V čase koronavírusu je preto dôležité imunitu posilniť všetkými možnými spôsobmi, aby sa telo pred vírusom vedelo čo najúčinnejšie brániť. Ako na to?

 Vitamín C patrí medzi úplne základné látky v ľudskom tele.

Náš život by bez neho nebol možný. Od vitamínu C závisí spevňovanie, regenerácia a rast srdcovocievneho systému, svalov, šliach, kĺbov a kostí. Umožňuje prácu buniek aj pri nedostatku kyslíka a zvyšuje odolnosť voči fyzickej záťaži a bolesti.

Práve v období rozšírenia vírusových ochorení je veľmi dôležité zabezpečiť dostatočný príjem tohto vitamínu. Ako zistíme, že ho máme v organizme v nedostatočnom množstve? Povie nám to samo naše telo.

Toto sú 3 najčastejších príznakov nedostatku vitamínu C.

1.Únava

Ráno nevládzete vstať z postele. V práci ste bez nápadov a zívate celý deň. Večer prídete z práce domov a nechce sa vám nič robiť, tak zadriemete pri televízii. Únava je vážnejší problém, ako sa zdá a celkovo je veľmi úzko prepojená s našou produktivitou a s celkovou kvalitou vášho života.

Práve nedostatok vitamínu C môže spôsobiť, že cítite vyčerpanosť a nechuť do života, dokonca až depresívne stavy.

2.Zápal ďasien

Zápal ďasien je považovaný aj za predstupeň parodontitídy. Spôsobuje ho najmä nedostatočná či nesprávne vykonávaná ústna hygiena a následné hromadenie plaku na zuboch a ďasnách, ale aj nedostatok niektorých vitamínov – najmä vitamínu C.

Zápal ďasien sa prejavuje slabým krvácaním ďasien a často je sprevádzané opuchom ďasien a bolesťami zubov. Jedným z prejavov zápalu ďasien je aj nepríjemný zápach z úst.  

3.Náchylnosť na infekcie

Áno, povesť vitamínu C ako účinného nástroja v boji proti prechladnutiu a infekciám je známa už od nepamäti.

Ak máte nedostatok céčka, chrípka vás jednoducho premôže oveľa jednoduchšie a rýchlejšie. Samozrejme, ak je infekcia priveľmi silná, nemusí vám pomôcť ani vitamín C a choroba vás premôže, avšak s dostatkom vitamínu C máte proti chrípke oveľa lepšiu šancu.  

Ochráňte sa proti chrípke aj vy a celú rodinu s Dr.Protect C-Vitamín s Výťažkom z Hroznových Jadier. Patrí medzi špičku v prevencii pred chorabami a má pozitívny vplyv na obranyschopnosť organizmu.  Hroznové jadierka sú známe pre svoj veľký obsah bioflavonoidov

DrProtect_logo_prezentacia_1_1rr

Prihláste sa a odoberajte rady Dr.Protecta a získajte zľavu 5% hneď teraz.

#formular#

Ako do nášho tela doplníme vitamín C?

Jednoduchý spôsob, ako zabezpečiť dostatok vitamínu C v pravidelných intervaloch, je jesť vyváženú stravu, ktorá obsahuje dostatok tohto vzácneho vitamínu.

Nachádza sa najmä v paradajkách, listovej zelenine, špenáte, brokolici a v citrusových plodoch. Nezabudnite tiež na sladké zemiaky (bataty), ananás a papriku. Odporúčaná denná dávka vitamínu C pre dospelého človeka je 100 mg na deň. 

Ak však tieto potraviny nemáte v obľube alebo pri vašom životnom štýle alebo pracovnom tempe ich nemáte čas konzumovať, vitamín C môžete doplniť aj vo forme doplnkov výživy, ktoré môžu mať rôzne formy. V dnešnej dobe ale žijeme v zhone a nie vždy máme čas ísť do obchodu a kúpiť si ovocie alebo zeleninu, ktorá je bohatá na vitamnín C. Existuje ale veľa prírodných pomocníkov, ktorí vás vedia nakopnúť dostatočným množstvom vitamínu C. 

Tekutý výživový doplnok Dr.Protect C-Vitamín obsahuje až (30 000 mg) vitamínu C a vďaka extraktami z ríbezle čiernej a ruže šípkovej podporuje lepšie vstrebávanie. Samotná Ríbezľa pôsobí ako silný antioxidant a podporuje vylučovanie vody z tela. Druhým skvelým benefitom vo výživovom doplnku Dr.Protect C-Vitamín 30 000 MG sú šíky, ktoré sa používajú pre veľký obsah vitamínu C a karoténu.

Pre optimálne fungovanie obranyschopnosti v súčasnosti rad odborníkov odporúča príjem až 1 gramu vitamínu C denne (1000 mg) ako prídavok ku strave bohatej na ovocie a zeleninu. Kompletnú ponuku vitamínu C nájdete aj v našom eshope.

V prípade, ak dávate prednosť tabletkám odporúčame Dr.Protect C-Vitamín tablety. Obsahujú Vitamín C + vápnik + prírodné bioflavonoidy zo šípok a citrusov pre zvýšenie účinnosti vitamínu C v organizme. Pre jeho menšie balenie sú ideálnym spoločníkom aj na cesty. 

drprotect-odporuca-blog

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie